יעוץ אירגוני סדנאות פיתוח מנהלים
 
      פיתוח מנהלים
 
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר
 

אין מנהל פרויקטים שלא מודע היום לחשיבות של "גאנט" העבודה בארגון שלו, כלומר תהליכי ודפוסי העבודה בארגון. כל ארגון חייב תמיד להיות עם חזון מוגדר, עם מטרות, יעדים, חלוקה נכונה של משאבים, מאזני רווח והפסד, תכנון מול ביצוע, ועוד שורה ארוכה מאד של כלים שבסופו של דבר יצעידו אותו קדימה לעבר הישגים חדשים.

סדנאות פיתוח מנהלים לפיתוח תוכנית העבודה של הארגון

השאלה היא, איך המנהל יכול בעצמו להשתפר, ולהביא את הארגון להישגים חדשים? סוג מיוחד מאד של
אימון עסקי, נקרא סדנאות פיתוח מנהלים. סדנאות המנהלים נעשות במסגרת אישית, ומאפשרות לכל מנהל לעבוד בצמוד למאמן אישי, להתמקד בתהליכים שונים בארגון (כמו גם תהליכים אצל המנהל עצמו), וכך לאפשר את הקידום.

איך מתנהלות הפגישות?

סדנאות פיתוח מנהלים

הפגישות של סדנאות פיתוח מנהלים מתקיימות במספר שלבים מרכזיים. הסיבה לכך שיש כמה שלבים בתהליך של פיתוח מנהלים, היא הקשר הצמוד שצריך להיווצר והתיאום המוחלט בין המאמן העסקי לבין המנהל.

  • השלב הראשון הוא כמובן שלב ההיכרות. בשלב זה של הסדנה, המנהל עצמו בעצם מחליט האם הוא יכול לעבוד בצמוד לאותו מאמן עסקי - האם הם חשובים באופן דומה, האם הם מסוגלים לתקשר, האם הוא מרגיש שהוא יכול לסמוך עליו ולספר לו על תהליכים פנים-ארגוניים וכיו"ב.
  • השלב השני בסדנאות הפיתוח למנהלים מתמקד מאד במנהל עצמו, ופחות בתמונה הרחבה של הארגון. בשלב זה המנהל בעיקר מדבר, ועליו להגדיר מהו עולם הערכים שמניע אותו קדימה- לאור אילו ערכים הוא פועל, ואילו ערכים הוא פוסל, האם יש לו תכונות שהוא רואה אותם כחזקות ומועילות, והאם יש לו תכונות שהוא חושב שחוסמות את ההצלחה שלו. חשוב להיות חופשי ופתוח - אפשר לציין כלים כמו
    תקשורת בין אישית טובה או לקויה, יכולת מנהיגות, חשיבה אסטרטגית לטווח הארוך וכיו"ב. המיפוי מאפשר למאמן להסיק מסקנות להמשך העבודה.
  • השלב השלישי בסדנת פיתוח מנהלים הוא החזון האישי של המנהל בנוגע לארגון כפי שהוא רואה אותו, וההשוואה לחזון הארגון כפי שהוא נתפס ע"י גורמים נוספים.
  • השלב הרביעי של סדנאות פיתוח מנהלים עוסק למעשה בתכנון תוכנית העבודה, לאור חזון המנהל, תכונותיו האישיות והתכונות של הארגון. שלב זה הוא שיאו של התהליך - כעת אפשר למפות את הגורמים שיאפשרו למנהל להצליח בתהליך השינוי בארגון, הגורמים שיפריעו, דרכי פתרון שונות, תוך הטמעת כלים שונים הן בהתנהגות המנהל עצמו, והן בתוך הארגון עצמו.

אפשר לשלוח את המנהלים שלכם

לא מעט אנשים מתעניינים בנושא של פיתוח מנהלים בכירים, ולכן אם אתם בעלים של ארגון, או שאתם בעצמכם מנהלים בכירים - אתם בהחלט יכולים להירשם כבר עכשיו אל סדנת פיתוח מנהלים, על מנת שתוכלו לקדם את הארגון לעבר שיאים חדשים, ולהצליח להגשים יעדים חדשים.

יש לכם שאלות על אימון עסקי או אישי ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות

 
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים