יעוץ אירגוני פיתוח מנהלים בכירים
 
      פיתוח מנהלים
 
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר
 

המחשבה על על פיתוח מנהלים בכירים עלולה להיראות מעט מוזר - הרי מנהל בכיר הוא אדם שצבר ניסיון בתהליך הניהול, אדם שלעתים קרובות יש לו השכלה אקדמית מתקדמת, אדם עם ניסיון חיים, שכבר עבר כמה מסגרות או צמח בתוך הארגון.

מדוע כדאי לבצע פיתוח מנהלים בכירים?

אז למה שמנהל בכיר יצטרך אימון עסקי? תתפלאו לגלות, אבל במעבר מדרג הניהול הזוטר לדרג הניהול הבכיר יש הרבה מאד שינויים - קבלת אחריות כבדה יותר, הפעלת סמכות, תכנון אסטרטגי לטווח ארוך, הצורך להניע כמות גדולה של עובדים, הסתכלות על הארגון ברמת המאקרו, ועוד שינויים רבים שמנהל בכיר צריך להסתכל אליהם. באמצעות תהליך של פיתוח מנהלים בכירים, תוכלו להסתגל לשינויים הללו ולא לתת להם להשפיע עליכם.

העקרונות שיש להטמיע

פיתוח מנהלים בכירים

כחלק מתהליך הפיתוח של מנהלים בכירים מטמיעים ראשית את הרעיון שהמנהל הבכיר הוא מנהיג. יש מנהלים זוטרים שכושר המנהיגות שלכם חלש או בינוני, אך הוא מספיק בשל היותם אנשי מעש מוצלחים, בעלי כישורים טובים, אינטליגנציה גבוהה וכיו"ב. בדרג הניהול הבכיר, כושר מנהיגות הוא בגדר חובה. לכן קורס הפיתוח למנהלים בכירים מתמקד בין השאר בשאלת המנהיגות של המנהל בארגון - הכרת גישות שונות הקשורות לתחום המנהיגות, כתיבת חזון אישי של מנהל, מעבר למטרות, וכיצד ניתן למעשה ליישם את המטרות. לכל מנהל יש כאמור שיטות השפעה משלו, והתפקיד של המאמן העסקי הוא לקחת את השיטות של המנהל, ולעזור לו למקסם אותם לטובתו ולטובת הארגון.

עוד תהליך מרכזי מאד שדנים בו במהלך הקורס לפיתוח מנהלים בכירים הוא התמודדות עם קשיים ומשברים. בעוד שבעת משברים כלליים דרגי הניהול הזוטר תמיד יכולים להסתכל למעלה ולהתייעץ, הרי שברור שלמנהל הבכיר אין מותרות מסוג זה. יתרה מזו - עליו לתת פתרונות כלפי מטה. לכן אימון ופיתוח למנהלים בכירים מתמקד מאד בהטמעה של תהליכי שינוי, כנוגדני משבר וכטיפול במשברים. בין השאר לומדים כיצד אפשר להתמודד עם התנגדות לשינויים הארגון, ע"י הטמעת כלים כמו תקשורת בין אישית חיובית, זיהוי מראש של קונפליקטים, זיהוי מוקדי כוח לא פורמאליים בתוך הארגון וכיו"ב.

לא להמתין לשבוע הבא

מומלץ להירשם לקורס פיתוח מנהלים בכירים כבר בימים הקרובים, ולא להתמהמה. זכרו שבסופו של דבר הקשיים של המנהל הבכיר לעד יעלו ויצופו. חשוב שתוכלו לרכוש מראש את כל הכלים, על מנת שתוכלו לפתח את עצמכם, ובסופו שלדבר גם לפתח את הארגון שבראשו אתם עומדים. דווקא ההתעסקות במגוון רחב של מצבים, ההתמקדות במניעת בעיות במקום בכיבוי שרפות מקומיות - אלו הם התהליכים שייעלו את סגנון הניהול שלכם - אז הירשמו כבר בקרוב, ותראו את השינוי בארגון.

יש לכם שאלות על אימון עסקי או אישי ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות

 
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים