יעוץ אירגוני אימון אישי בשדה האקדמיה
 
      פיתוח מנהלים
 
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר
אימון עסקיאימון לNLP  , אימון לתקשורת בינאישיתאימון מנהליםאינטליגנציה רגשיתאימון מנהלים

אימון אישי (Coaching) - מושא למחקר אקדמי


Coaching בגישה שונה
דורית קיי MA פיתוח אישי,יעוץ ארגוני

אימון אישי כשיטת יעוץ ממשיכה לתפוס תאוצה לא רק במקומות העבודה ובתהליכי פיתוח מנהלים אלא גם בשיח האקדמי. מתוך כך, לקחה על עצמה לשכת המאמנים בישראל לארגן כנס בנושא של המחקר בשדה של אימון אישי.
אחת הביקורות הנשמעות כנגד מתודת הקשורות לתחום ה-Coaching הוא היעדר בסיס מדעי מחקרי שיאושש את יעילותה של שיטה של אימון אישי .
מדעי ההתנהגות למשל, רוויים במחקרים איכותיים וכמותיים, כשהפרדיגמה המובילה היא שלכל תחום שאנו חפצים לתקף ולהוכיח את ממשותו, חייב להכיל בסיסי ידע התומכים בו. מחקרים אלו יאפשרו גם לצמיחה חדשה של ידע נוסף. התוצאה של מחקרים היא על פי רוב יצירת שפה משותפת ומקדמת את העוסקים בתחום ע"י חקירה של מה עובד ומה עובד פחות. יש לזכור שהיעדר מחקרים אקדמיים יהפכו את התחום של אימון אישי לפסיכולוגיה אינסטנט. על כן, כדי לאפשר שיח מדעי על Coaching, יש להתייחס לאימון אישי בתחום ראוי למחקר והעוסקים בתהליך האימון ,קרי מאמנים אישיים יהיו אנשים שיעסקו בתחום מתוך עולמות התוכן שלהם.

היכן מתקיים כבר מחקר על אימון אישי בעולם?


ניצני מחקר ראשון על מידת האפקטיביות של תהליכי אימון אישי,מתקיימים כבר בעולם המערבי. באנגליה באוניברסיטת איסט לונדון ובאוסטרליה. בארה"ב באוניברסיטת קולומביה יתווסף מסלול של לימודי אימון אישי לקראת תואר במחלקה לפסיכולוגיה. החל משנת 2001 אנו עדים להיווצרות מחקרים מדעים איכותם וכמותים וקבוצות ביקורת. אחת השאלות שחוקרים החליטו לחקור היא האם לתהליך של אימון אישי,coaching השפעה חיובית על תלמידי המוסד האקדמי באוניברסיטת איסט לונדון,ונמצא כי לתהליך של אימון אישי השפעה חיובית על גמישות וביטחון עצמי. מחקר נוסף נערך על ילדים מתחת לגיל 18 שממוצע ציוניהם היה נמוך מהממוצע הארצי,וניתנה להם תוכנית של אימון אישי, נמצא קשר הדוק בין עליה ברמת הציונים,הבריאות הנפשית והתמדה בתהליך של Coaching שתלמידים נטלו בהם חלק. מתאמנים שלקחו תהליך של אימון אישי באופן סדיר, דיווחו על שיפור באסרטיביות שלהם ,ביכולת ההתמודדות עם קשיין ויכולת פרזנטציה. 

אימון אישי משפיע רבות על חיי המתאמניםבמחקרים שמתקיימים כיום בעולם מנסים לבדוק מהם בדיוק ההשפעות של התהליך של אימון אישי שמסייעת לשיפור של תחושתם של המתאמנים בתהליכי אימון אישי ועסקי.נמצא שהקשר החיובי בין מאמן אישי שמביא עימו ידע,חכמת הניסיון תורם משמעותית להצלחתו של תהליך של Coaching. כמו כן נמצא שמתן משוב חיובי של מאמן אישי מסייע בבנייה מוצלחת של תוכנית הפעולה בתהליך של אימון אישי.חשוב לציין שעל מנת להרחיב מחקרים בתחום של אימון אישי, יש צורך בשיתוף של ידע אוניברסאלי בתחום,ולהשתמש במחקרים אקראיים ומבוקרים,במדגמים גדולים ,בפרסום ומחקרים.כיום מתפתחים בתחום Coaching מחקרים בנושאים שונים ,כגון אימון אישי בארגונים. הכוונה לחקור כיצד ארגונים שמקיימים תוכניות Coachign ותוכניות פיתוח מנהלים , מטמיעים את השינויים של תוכניות הפעולה שהעובדים והמנהלים פיתחו כחלק מתהליך של אימון אישי. מחקרים נוספים מתמקדים במאפייני בתי הספר השונים בתחום Coachign בעולם ואת התרומה החברתית והתרבותית של אימון אישי על החברה. סוגיות נוספות שמעניינות את החוקרים הן אוכלוסיות המתאמנים עצמם שצורכים תהליכי Coaching: מי הם , מהם הגבולות של מתודת אימון אייש, יעוץ וניהול ,והאם הגבולות ברורים.

אימון אישי בשדה מחקרי - לסיכום


על מנת להמשיך ולפתח את מתודת אימון אישי לכלי עוצמתי לקידום הפרט ועל מנת להפוך אימון אישי לפרופסיה , יש צורך להמשיך ולפתח מחקרים בהיבטים השונים של השפעתו של אימון אישי על הפרט ,בתהליכי יעוץ ארגוני ועל תהליכי פיתוח מנהלים.
 
יש לכם שאלות ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות

 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים