יעוץ אירגוני NLP
 
      פיתוח מנהלים
 
שיטת NLP NLP
 מידע על אימון אישי בשיטת NLP אימון אישי בשיטת NLP
 מידע על NLP - שאלות ותשובות NLP - שאלות ותשובות
-----
NLP - תעודותNLP: תעודות >> תעודות הסמכה בתחום אימון אישי, אימון עסקי, פיתוח מנהלים, יעוץ ארגוני ו- NLP
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר

NLP קצת היסטוריה


מייסדיה של שיטת NLP הם שני חוקרים מאוניברסיטת "סנטה קרוז" שבקליפורניה: ד"ר ריצ'רד בנדלר פסיכותרפיסט ומתמטיקאי, וג'ון גירנדר - בלשן. שני החוקרים תיעדו אנשים רבים המצטיינים בתחומם כמו מילטון אריקסון, פריץ פרלס (אבי הגשטאלט) ומצאו תבניות חשיבה דומות אצלם, שאיפשרו להם להיות מצוינים בתחומם. חוקרים אלו יצרו גישה חדשנית ללימוד המביאה לתוצאות תוך זמן קצר.
NLP | אימון אישי
אימון אישי | NLP

NLP - יסודות השיטה

שיטת NLP מתייחסת למספר רבדים של החוויה האנושית:הרובד הראשון שאליו NLP מתייחסת הוא הרובד שבו החוויה האנושית נתפסת באמצעות החושים: ראייה, שמיעה, טעם וריח. מידע זה מועבר למוח באמצעות המערכת העצבית.

הרובד השני של שיטת NLP הוא תרגום החוויה לשפה פנימית, כלומר האירוע המיוצג במוח יוצר מחשבות ורגשות המשפיעות על התנהגות האדם.

הרובד השלישי שבו NLP נוגעת הוא השפה המילולית. השפה בתקשורת המילולית מופנית החוצה ויוצרת תקשורת בינאישית מקדמת או בולמת. במצב שהתקשורת בולמת, כלומר המסר שהעברנו מביא את הצד השני לתגובה שאינה רצויה לנו או ההפך, אם ניצור שינוי באחד המרכיבים -הוויזואלי (ראייתי), אודיטורי (שמיעתי), התחושה והטעם, נוכל לשנות את הרגשות השלילים המשוייכים לאירוע וליצור לנו תקשורת מקדמת את המטרה שלנו.
אחת מהנחות היסוד של שיטת NLP היא שכל המשאבים של האדם טמונים בו והוא אינו מודע לכולם. תרגול של שיטות וכלים של שיטת NLP מאפשרות יצירת גמישות מחשבתית, רגשית והתנהגותית.

שאלות נוספות על NLP


 

מהו NLP ובאלו תחומים ניתן להשתמש בו?

Neuro-Linguistic Programming) NLP) הוא סט כלים יישומי בהתפתחות אישית ומקצועית, בניהול ובשיווק המאפשר לפרט לשפר את התקשורת הבינאישית שלו ולהיפטר מרגשות שלילים, ולפרוץ מחסומים.

מה ההבדל בין אימון אישי וNLP ?

NLP מעניק סט כלים נוסף לאימון אישי. אימון אישי (Coaching) היא שיטה לצמצום הפער בין הרצוי למצוי ,באמצעות תהליך ממוקד תוצאות. יחד עם זאת , לעתים כלים התוצאתיים לבדם אינם מספיקים כדי להניע את המתאמן לפעולה ,ונדרשים כלים נוספים להתמודדות עם מצבים רגשיים שונים כגון פחדים, אמונות מגבילות ועוד.

מה היתרון במאמן אישי שהוא גם מטפל מוסמך בשיטת NLP ?

טפול NLP מתאים לכל אדם המעוניין לשפר את איכות חייו . השילוב של שימוש בכלים רגשיים מעולם תוכן של NLP וכלים תוצאתיים מעולם האימון הם שילוב מנצח לאנשים שיודעים להעמיד להם מטרות עתידיות וזקוקים לחיזוקים משני העולמות כדי לנוע קדימה.

מה מוסיף NLP לאימון אישי?

NLP הוא סט של טכניקות ומיומנות שמסייעות לנו לשפר את הביצועים שלנו בחיים. המיוחד בכליי NLP שהם מאפשרים טכניקות וכלים נוספים להתמודדות עם מצוקות רגשיות שכלי האימון האישי לבדם אינם מצליחים לתת מענה מספק.
 

שאלות נוספות על שיטת NLP ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות

 
יעוץ אירגוני

אימון אישי בשיטת NLP

אימון אישי וNLP - אימון אישי בשיטת NLP. איך מאמן אישי עושה שימוש בכלי NLP? מה תורמת NLP לתהליך אימון אישי?
 
יעוץ אירגוני

NLP - שאלות ותשובות

דורית קיי - NLP, שאלות ותשובות בנושא NLP. כל מה שרציתם לדעת ועוד.
 
לייבסיטי - בניית אתרים