יעוץ אירגוני ניתוח סגנונות תקשורת
 
      פיתוח מנהלים
 
 
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר
 

אחת הגישות באימון עסקי מתמקדת בזיהוי ואבחון סגנון התקשורת של המתאמן. לשם כך נערך מבחן קצר, המורכב משאלון, בו המתאמן בוחר בין פרמטרים המבטאים תקשורת רשמית ותקשורת בלתי רשמית. בתום השאלון, הפרמטרים מסוכמים באופן מספרי, ובהתאם לתוצאה ניתן לאבחן את סגנון התקשורת. זיהוי סגנון התקשורת הוא חשוב ביותר בכל הנוגע להתאמת אופן האימון למתאמן. לכל סגנון תקשורת מתאימה דרך שונה המביאה למיצוי הפוטנציאל העסקי.

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של סגנונות תקשורת בתוך מבנה ארגוני.

סגנון משימתי - סוג תקשורת זה מאפיין אנשים המקרינים ביטחון עצמי, עצמאיים, נוקטים יזמה ופעילים. אנשים מסוג זה הם לרוב החלטיים מאוד, נוטים לעימותים, בעיילי רצונות חזקים וכוחניים. לעיתים הרצון לאחריות ושליטה מלאה עלול ליצור התרעמות כלפי דמויות המרכזות כוח רב. השאיפה לתוצאות מושלמות של המשימה מצד אחרים, לא פעם הופכת להתנהגות הנתפסת כמרגיזה ושתלטנית. אנשים מסוג זה יעדיפו להתמקד בתוצר מקסימאלי מאשר בקשרי אנוש, ועלולים למצוא עצמם "לבד בצמרת".

האימון נועד על מנת לעזור למתאמנים להתגבר על חוסר סבלנותם, ועל חרדתם במצבים בהם הם מרגישים ללא שליטה ולפתח יחסי אנוש טובים יותר. הדרך לפנות לאנשים אלו היא בדיבור קצר ומציתי- להגדיר נושא, מטרות ודרכי פעולה. הדרך היחידה לגרום למתאמנים לשתף פעולה היא לתת להם הנחיות מדויקות בנוגע למה שמצופה מהם.

סגנון מנתח - סוג תקשורת זה מאפיין אנשים מחושבים, רציונאליים, המעדיפים מושגים ורעיונות ברורים על פני תחושות ואינטואיציות. אנשים אלו לרוב מרוסנים באופן פעילותם, דקדקנים, מעדיפים מחשבה והרהור, מאשר פעולה מיידית. לעיתים הנטייה לניתוח יתר של מצבים, מוביל אנשים אלו לתחושת אי נוחות ועצבנות בסיטואציות חברתיות. ההימנעות ממצבי עימות, גורמת לתפיסתם כבלתי רגישים, חסומים, וחסרי עמוד שדרה.

האימון לאנשים בעלי סגנון תקשורת מנתח, שם דגש על פיתוח אמון ופתיחות בקרב המתאמנים תוך מתן כלים לעמוד על שלהם. הדרך לפנות לאנשים אלו היא בניחותא וברוך תוך ציון נתונים ועובדות. מתאמנים מסוג זה שמים דגש רב על ניתוח המידע שמובא בפניהם, לכן חשוב לחשוף אותם לכמה שיותר פרטים, על מנת שירגישו מעורבות.

סגנון מקדם - סוג תקשורת זה מאפיין אנשים בעלי אופי דינאמי, סתגלנות, חברתיים, בעלי עסקיות תוססת, וספונטאניים. אנשים מסוג זה, לרוב מתאפיינים בפתיחות רבה, נהנתנות, ואינטואיציה גבוהה. עם זאת, הם בעלי נטייה להתעלם מהפרטים הקטנים, ולבצע הכללות גם אם אין ברשותם את כל המידע, תחרותיים מאוד, מלהיבים, ונוטים להתמקד ביחסי אנוש יותר מאשר בתוצאות.

האימון נועד לנתב באופן מקסימאלי את האנרגיות של המתאמנים תוך דגש על כלים בכל הקשור לאנליזה, כפיתרון להכללות ולמסקנות האינטואיטיביות. הדרך לפנות לאנשים אלו היא בהתלהבות, ובאתגר, כך שהמתאמן לא יחוש כאילו נכפים עליו רעיונותיו של מישהו אחר.

סגנון תומך - סוג תקשורת זה מאפיין אנשים אשר לרוב מצטיירים כחביבים ונעימים לבריות. אנשים מסוג זה הם אינם יומרניים, חברותיים, מחוברים לרגשותיהם, נינוחים ואינטואיטיביים. עם זאת לאנשים מסוג זה יש נטייה לרצות אנשים אחרים תוך כדי ויתור על צרכיהם העסקיים. זאת עקב סלידתם מסכסוכים והשאיפה לשיתוף פעולה בכל דבר.

אימון לאנשים מסוג זה נועד את המתאמנים לעמוד על שלהם, גם במצבים בהם רגשותיהם של האחרים עלולים להיפגע תוך דגש על הבעה של רצונותיהם ורגשותיהם בפומבי. הדרך לפנות לאנשים אלו היא ברכות ורגש, תוך מתן תחושה למתאמן כי רגשותיו ותחושותיו חשובים לא פחות מההישגים העסקיים שלו. מתאמנים אלו משקיעים מאוד ביחסי אנוש, אי לכך חשוב לתת להם תחושה של איכפתיות.


 
 יש לכם שאלות על אימון אישי ועל ניתוח סגנונות תקשורת  ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים