יעוץ אירגוני אימון אישי - ספרים מומלצים
 
      פיתוח מנהלים
 

אימון אישי - רשימת ספרים מומלצים

להלן רשימת ספרים מומלצים שעוסקים בנושא אימון אישי (Coaching) ותורמים להבנת תהליך האימון, הן מצדו של המתאמן והן מצדו של המאמן האישי. הרשימה כוללת ספרי לימוד, העשרה, ספרי אימון עצמי, ספרי הדרכה עבור מאמן אישי ועוד. בין דפי הטקסטים הללו מאמן רבים עשו את הצעדים הראשונים בכניסתם לתחום אימון אישי - תחום ה-Coaching.

אימון קו-אקטיבי (Co-Active coaching אימון קו-אקטיבי (Co-Active coaching)

עוצמת המיקוד עוצמת המיקוד

אימון לחיים - Coaching אימון לחיים - Coaching

 ארבע הסכמות ארבע הסכמות

להעיר את הענק שבפנים להעיר את הענק שבפנים

כוחה של ההתמקדות כוחה של ההתמקדות

 כל אחת והדיזי שלה כל אחת והדיזי שלה

אל תאכלו את המרשמלו...עדיין! אל תאכלו את המרשמלו...עדיין!

חוק המשיכה חוק המשיכה

דרך האמן דרך האמן

לאהוב את מה שיש לאהוב את מה שיש

יתרון הקושי  יתרון הקושי

אימון קו-אקטיבי (Co-Active coaching)

אימון קו-אקטיבי (Co-Active coaching)


ספרם של לורה ויתוורת', הנרי קימסי-האוס ופיל סנדאהל, מאמנים מנוסים ממייסדי ומקימי מכוני אימון. בספר הספר מציג מודל חשוב בתחום של אימון אישי (Coaching) - מודל של אימון הקו-אקטיבי, אימון על בסיס שותפי. הספר מציג כיצד המודל השיתופי תורם לתהליך אימון אישי ומהווה זרז לשינוי במכלול חיי המתאמן. הספר מדגיש את הצד המעשי של תהליך אימון אישי ומסביר כיצד ליישם בפועל את עקרונות השיטה. לנוחיות הקוראים הספר מכיל הדגמות, דפי עבודה פרקטיים, ערכת כלי אימון (Coaching) למאמן ומילון מונחים שימושי.
עוצמת המיקוד

עוצמת המיקוד


ספרם של ג'ק קאנפילד ,מארק ויקטור האנסן ולס היואיט. הספר מציע לקורא לעבור תהליך של אימון אישי באופן עצמאי וללמד אסטרטגיות מיקוד בהן משתמשים האנשים המצליחים בעולם. הספר כולל סט של תרגילים קלים לביצוע, באמצעות תרגילים אלה מחברי הספר מדריך את הקורא בתהליך של Coaching במהלכו נאמרת אמירה חד משמעית והיא: עוצמת המיקוד היא שתקבע את העתיד.
 
אימון לחיים - Coaching

אימון לחיים - Coaching


ספרו של ראובן כ"ץ,יועץ אסטרטגי שהוא גם מאמן אישי, מציג מודל אימון אישי (Coaching) המבוסס על היבטים תיאורטיים ומעשיים של חשיבה תוצאתית. הספר משמש כמדריך אישי לתהליך של אימון אישי ( (Coachingלמאמן ולמתאמן.
 
ארבע הסכמות

ארבע הסכמות

 
הספר עוסק בקשר בין המציאות הקיימת לבין חוויות ותהליכי למידה שעברנו בעודנו ילדים. הספר ממחיש כיצד נוצרות מערכות של אמונות וההסכמות שיוצרות בתורן את קוד ההתנהגות שלנו ואיך, בכל פעם שאיננו נוהגים כפי שהורגלנו, אנו שיפוטיים כלפי עצמנו.
הספר מהווה כלי עזר לכל מאמן אישי. אחרי הכל, כמו בספר, גם בתהליך של אימון אישי אנו לומדים ליצור הסכמים חדשים עם עצמנו. תהליך של אימון אישי המתמקד ביצירת הסכמות אישיות ומדגיש את חשיבות כוחן של המילים על חיינו. מתוך התנערות מהישן וקבלת החדש אני, בתהליך של אימון אישי, לומדים לקחת אחריות על הרגש, לא להיפגע ולא להניח הנחות על כל דבר.
העיר את הענק שבפנים

להעיר את הענק שבפנים


ספרו של אנטוני רובינס, מאמנם של מנהלי חברות, ספורטאים ונשיאים, הוא ספר אימון אישי לכל דבר ועניין. המחבר משלב הסברים תיאורטיים, דוגמאות מעשיות, טכניקות עבודה, ופתגמים שמטרתם לסייע לקורא בתהליך של אימון אישי – תהליך של הגדרת מטרות ויעדים בתחומי החיים השונים כגון קריירה, זוגיות, חיי המשפחה ועוד... עקרונות Coaching נוספים הבאים לידי ביטוי בספר הם: אימון לקבלת החלטות, פיתוח מערכות אמונה, מודעות לכוחם של שאלות ואוצר מילים, המרוץ אחר השגת עונג והימנעות מסבל.
כוחה של ההתמקדות

כוחה של ההתמקדות


ספרו של ד"ר אן וייזר קורנל הוא ספר שיביא את הקורא להזדהות עם מתאמן בתהליך של אימון אישי החווה תהליכים פנמיים במהלך האימון. בדומה לתהליך אימון אישי, הספר ממחיש את השלבים השונים של רכישת מיומנות אנושית כדי להשיג שליטה טובה יותר בחיים. הספר מדגיש שאנשים רבים מתעלמים מתחושותיהם הגופניות שהם באים לקבל החלטות ומזמין את הקורא להקשיב גם לגוף באמצעות מתן דוגמאות רבות כיצד לפתח את הרגישות הנ"ל.
כל אחת והדיזי שלה

כל אחת והדיזי שלה

 
ספרן של אורלי כץ ודנה גניהר–רז שעוסק בחוויית אימון אישי – תהליך אימון שמבוסס על 6 עקרונות שמטרתן ליצור מהפכה בחיים. הספר מאמן את הקורא באמצעות שאלונים ותרגילים בתהליך של אימון אישי עצמי כיצד להתמודד עם הקול השלילי בחיים,וכיצד להעצים ולהתמקד במה שחשוב לקורא העובר אימון אישי תוך כדי קריאה.
אל תאכלו את המרשמלו...עדיין! 

אל תאכלו את המרשמלו...עדיין!

 
ספרם של חואכים גה פוסדה ואלן סינגר הוא ספר אימון אישי עצמי המבוסס על מחקר של אוניברסיטת סטאנפורד,שהשלכותיו נוגעות לכל תחומי החיים. מחברי הספר מדגימים כיצד ניתן, באמצעות שיטות שונות של אימון אישי, לנקוט מהלכים שיבטחו הנאה והצלחה לטווח הארוך. הספר מכיל כלי אימון רבים ומלמד את הקורא שיטות מוכחות בתחום המנהיגות ושיפור עצמי שכבר מיושמות במאות תאגידים ,חברות וקבוצות ספורט בארה"ב ובעולם כולו.
חוק המשיכה

חוק המשיכה

 
ספרו של מייקל ג'. לוסייה ,מאמן אישי ,סופר ומומחה בתחום NLP. בספר מייקל מלמד את הקורא כיצד לעבור תהליך של אימון אישי עצמי ולמשוך מן היקום את הרצוי.להגדיל את השפע בחיים ,להגביר את הפעילות העסקית ולגלות את היעוד האמיתי בחייו.
 
דרך האמן

דרך האמן

 
ספרה של ג'וליה קמרון. הספר הוא ספר אימון אישי העוסק בנתיב רוחני לשפע היצירה. הספר מעביר את הקורא תהליך של אימון אישי במסלול עצמאי לשיקום היצירה. הספר בנוי מ12 שיעורים הכוללים הסברים,ספורים אישיים ותרגלים שמאפשרים לקורא להעלות את החלומות הגנוזים עמוק בתוכו וליצור חזון אישי (כמו בתהליך Coaching עם מאמן אישי) .מחברת הספר כתבה ספר נוסף העוסק באימון אישי לעבודה וקרוי : "דרך האמן בעבודה".
לאהוב את מה שיש

לאהוב את מה שיש


ספרה של ביירון קייטי. הספר מזמין את הקורא לעבור תהליך של אימון אישי באמצעות התבוננות פנימה וחקירה עצמית הקרויה גם "שיטת העבודה". באמצעות שאילה של 4 שאלות עבור הקורא תהליך אימון רב עוצמה למיגור מחשבות שליליות.
יתרון הקושי

יתרון הקושי


ספרם של פול ג' סטולץ ומאריק ויהנמאייר. הספר מתמקד במינוף מאבקי היומיום לגדולה. ספר זה מבוסס על שיטת "מנת הקושי" שפותחה בידי המחברים וקובעת את יכולתו של האדם להתמודד עם קשיים. הקורא עובר בספר זה אימון אישי עצמי באמצעות כלים,עקרונות וספורים על אתגרים מרתקים. התיזה בספר זה, כמו בתהליך אימון אישי, היא שהאושר הוא תוצאה של שמחה אמיתית שמקורה במצוי הפוטנציאל האישי של כל אדם.

 

 

  יש לכם שאלות על אימון אישי ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות

 
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים