יעוץ אירגוני אימון אישי - שאלות ותשובות
 
      פיתוח מנהלים
 

למי מתאים אימון אישי?


אימון אישי מתאים לאדם שמחליט לקחת מחויבות לפעול כדי להביא לשיפור במגוון תחומי החיים. במצב שבו האדם מזהה פער בין משמעותי בין המצוי לרצוי בתחום הקריירה, בתחום העסקי,, בתחום החברתי,משפחתי,בתחום הזוגי או בצמיחה האישית שלו, האימון יכול לסייע ליצירת המיקוד לתחום שבו מתקיים הפער המשמעותי ביותר,לבנות תמונה של שיא ההצלחה האישית ולצאת עם תוצר של תוכנית עסקית לחיים. 

מה בין טיפול,אימון אישי ויעוץ?


ההבדל העקרוני בין השיטות השונות טמון במיקוד ובגישה לפתרון.
הפסיכולוגיה תתמודד עם בעיה ע"י חקירה לעומק והבנה של סט ההתנהגויות במצבים שונים. המיקוד כל ציר הזמן הוא הווה עבר ופחות הווה עתיד.
הייעוץ – מבוסס על ההנחה שליועץ יש מומחיות ,ידע ואולי בנק של פתרונות. במערכת היחסים בין הלקוח והיועץ,היועץ מהווה את המומחה, ובאחריותו לספק את הפתרונות.
האימון האישי- הלקוח- המתאמן הוא המומחה לחייו. על כן, מערכת היחסים של המאמן האישי והמתאמן אינה הירארכית. המאמן הוא מעין פנס שבאמצעות המיומנות שלו של שאילת שאלות, הקשבה גלובלית ותמיכה אישית הוא מצליח להניע את המתאמן קדימה. ציר הזמן בו מתמקדים בעבודה באימון האישי ובאימון עסקי הם ההווה והעתיד., והתהליך הוא קצר טווח –כ 12 מפגשים.

האם כל אחד יכול להתאמן?


אימון אישי הוא כלי להשגת תוצאות.האימון האישי מיועד לאנשים , שמהיכרות עם עצמם ,מסוגלים להציב לעצמם מטרות עתידיות ולהשיגם. אנשים שמחליטים לקחת אימון מסוגלים לקחת מחויבות על עצמם להשגת תוצאות שיביאו למימוש העצמי שלהם.

איך עובד תהליך האימון האישי בפועל?


לאחר מפגש היכרות במהלכו מתרשם המתאמן מהמאמן האישי שלו,חותמים 2 הצדדים על הסכם אימון. הסכם המחייב את המאמן לנקוט עפ"י כללי האתיקה המקצועיים,וסודיות מירבית, והמתאמן מתחייב לעמוד בהתחייבות עליהם הסכימו המאמן והמתאמן. בהסכם זה יצוין תעריף המאמן האישי ותנאי התשלום. מדי יום קבוע הנקבע מראש ובתאום מלא בין המאמן והמתאמן,ייפגשו הצדדים-בפגישה אישית או פגישה טלפונית או באמצעות כתביה במחשב לפגישת אימון אישי - שהיא פגישת "מתיחת שריר". כיום לפני הפגישה היעודה,שולח המתאמן למאמן האישי בכתב הכנה לקראת פגישה ,כך שגם המאמן האישי יוכל להתכונן לפגישה.

מה מוסיף NLP לאימון אישי?


NLP הוא סט של טכניקות ומיומנות שמסייעות לנו לשפר את הביצועים שלנו בחיים. המיוחד בכליי הNLP שהם מאפשרים טכניקות וכלים נוספים להתמודדות עם מצוקות רגשיות שכלי האימון האישי לבדם אינם מצליחים לתת מענה מספק.

האם יש מודל אחד לאימון אישי או אימון עסקי?


בעולם קיימות מספר גישות מובילות לאימון. אימון אישי נולד כתוצאה מאוסף של דיספלינות שונות- הפילוסופיה-חשיבה תוצאתית, עולם הניהול וההדרכה,הפסיכולוגיה החיובית . אין גישה אחת שמובילה לאימון אישי.
בגישה האימונים אותה אני אבנה יחד עם המתאמן שלי את אסטרטגיה האישית שלו באמצעות איתור החזקות שלו, חסמי ההצלחה שלו , יצירת החזון האישי או העסקי שלו, ובשלב הבא נצא לחלק הביצועי-שהוא גזירת היעדים המרכזיים הדרושים לחזון ובניית תוכנית הפעולה. 

מה מאפיין את האימון העסקי?


לתפיסתי אין להפריד בין המנהל בתפקידו הרשמי לאיש. על כן עבודתי בתחום אימון עסקי מתחלקת לשני שלבים:

שלב1- האסטרטגיה האישית של המנהל
בשלב זה נזהה את ערכיו האישיים של המנהל,ערכיו המקצועיים,נרצה לבדוק האם קיים פער בין 2 הקבוצות , נאתר יחדיו את חסמי ההצלחה של המנהל והמנהל יצור לעצמו את תמונת שיא ההצלחה העסקי עבורו.

שלב 2- האסטרטגיה של הארגון
בשלב זה נרצה לנתח את מצב הארגון הנוכחי לפי מודל ייחודי, נגזור יעד מרכזי משמעותי להשגת החזון הניהולי ונבנה תוכנית עסקית. לאורך כל התהליך נעשית עבודה על אמונות מגבילות והפיכתן לאמונות מקדמות.

מה עדיף אימון אישי או אימון בקבוצה?


מעגלי אימון אישי ואימון עסקי ניתן לקיים בקבוצה. היתרון של הקבוצה היא בכוחה. בנוסף למנגנון התמיכה של המאמן האישי , בקבוצה מתקיימת סינרגיה-כיון שקיימת תמיכה נוספת של כל אחד מחברי הקבוצה.לקובצה יש כוחות מניעים. אימון בקבוצה על פי רוב זול יותר ,היות והמיקוד במתאמן מתחלק על פני חברי הקבוצה. באימון האישי הפוקוס הוא במתאמן עצמו לאורך כל המפגש ועל כן עלות המפגש על פי רוב יקרה יותר.

כיצד נקבעת עלות תהליך של אימון אישי או אימון עסקי?


הפרמטרים על פיהם מאמנים אישים קובעים את תמחיר המפגשים מבוססים על הידע המקצועי של המאמן, ניסיונו באימון ומומחיותו. כמו בכל תחום גם כאן מומלץ לקיים מספר שיחות עם מאמנים אישים ,להתרשם ולבדוק עלויות.

איך אדע לאיזה מאמן לפנות?


העיקרון שמפעיל אותנו בכל שירות שאנו צורכים רצוי לאמץ גם בבחירת מאמנים אישיים. מומלץ לקיים מספר שיחות טלפוניות עם מאמנים אישיים שונים, ולהתרשם ממקצועיותם ומניסיונם של המאמנים. מומלץ לקיים פגישת היכרות(תלוי מאמן אישי ,אם הוא גובה עליה תשלום או לא) להתרשם ולבדוק את הכימיה ביני לבין המאמן בטרם יוצאים למסע מרתק לשיפור מציאות החיים.
 


  יש לכם שאלות על תפקידו של מאמן אישי ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות

שותפים ברשת: טיפול זוגי | מאמנים
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים