יעוץ אירגוני אימון עסקי
 
      פיתוח מנהלים
 

אימון עסקי מהו

אימון עסקי בארגון מושתת על עקרונות האימון האישי. המוקד של תהליך האימון העסקי הוא בהשגת מטרות ויעדים עסקיים. בתהליך זה מגבש המנהל או הבעלים של העסק את החזון האישי והעסקי, תוך עקרונות ההצלחה של המנהל ובניית תוכנית הפעולה שבו מוגדרים היעד של העסק והתפוקות הקונקרטיות.

אימון עסקי - יתרונות

החוזקה של אימון עסקי (Business Coaching) זה היא בכך שהמנהל מסתכל על עצמו כמכלול. כלומר, פועל יוצא של אימון עסקי הוא שמנהל הארגון או ראש הצוות מגדיר לעצמו את התמונה הארגונית הרצויה לו, לומד לזהות מה מניע אותו קדימה ומה מתנהל אצלו דומה ושונה בעולם האישי ובעולם הארגוני. יחדיו אנחנו בודקים האם נקודות התקיעות שלו זהות בחיים הארגונים ובחיים האישיים.

אימון עסקי
אימון עסקי - D.Coaching

תוך כדי התהליך המנהל לומד כיצד להפוך את הדפוס המעכב למקדם והוא לומד ליישם את המושג אחריות אישית ומאמץ את עקרון 90/10, עקרון שאומר שעל 10% מהאירועים המתרחשים בחיינו אין לנו שליטה. 90% מחיינו הם התגובות שלנו לאירועים שקורים לנו.

לדוגמא, מישהו עקף אותנו בכביש בפתאומיות תוך שהוא מקלל, ונאלצנו לנהוג באופן כזה שתמנע תאונה. האירוע החיצוני לנו הוא אופן הנהיגה של הנהג השני, התגובה שלנו שמחפשת פתח מילוט כדי למנוע תאונה הוא בשליטתנו, ועל כן ככל שנאמץ גישה פר ואקטיבית לחיינו ולא ריאקטיבית, איכות חיינו תשתפר.

שאלות ותשובות

 

מה ההבדל בין אימון עסקי לבין אימון אישי ?

אימון עסקי, בדיוק כמו אימון אישי, הוא תהליך ממוקד תוצאה המסייע להגדיר תמונה רצויה ויעדים ברורים להשגה. המיקוד בתהליך זה הוא העסק עצמו. לדוגמא, התהליך מתאים במיוחד בכל פעם כשנדרשת התייעלות עסקית ללא תוספת משאבים, כשנדרשת דרך חדשה להובלת עובדי הארגון, כשיש צורך בטיפוח שיתוף פעולה בין עובדים ומנהלים ועובדים ועוד. אימון עסקי מומלץ לכל מנהל שרוצה לטפח את עבודת הצוות של חברי הארגון ולרתום אותם למשימות משותפות להשגת תמונה המיטבית של הארגון.

האם אימון עסקי מתאים לכל עסק ?

האימון העסקי מתאים לכל בעל עסק המעוניין לקדם את העסק למלוא מצוי הפוטנציאל העסקי שלו. היתרון הגדול הוא טווח הזמן. בטווח זמן קצר יחסית יבדוק המאמן את חזון העסק ,החזון האישי של המנהל לגבי העסק ואלה יחדיו יגדירו יעדים להשגה על מנת לקדם את התוצאות העסקיות של הארגון.

כיצד מתקיים תהליך אימון עסקי ?

כמו בתהליך אימון אישי, אימון עסקי מתקיים בפגישות אישיות בין המאמן ובעל העסק. במהלך תקופת ההתקשרות מאתר המאמן יחד עם בעל העסק את מפת התוצאות העסקית העכשווית של העסק - כיצד העסק פועל, מהם חוקותיו, מהם היעדים העסקיים שנקבעו לו ועוד.

מה מאפיין את האימון העסקי ?

לתפיסתי אין להפריד בין המנהל בתפקידו הרשמי לאיש. על כן עבודתי בתחום אימון עסקי מתחלקת לשני שלבים:

שלב 1 - אסטרטגיה אישית של מנהל:

בשלב זה נזהה את ערכיו האישיים של המנהל ואת ערכיו המקצועיים. כאן נרצה לבדוק האם קיים פער בין 2 הקבוצות, נאתר יחדיו את חסמי ההצלחה של המנהל והמנהל יצור לעצמו את תמונת שיא ההצלחה העסקי עבורו.

שלב 2 - האסטרטגיה של הארגון:

בשלב זה נרצה לנתח את מצב הארגון הנוכחי לפי מודל ייחודי, נגזור יעד מרכזי משמעותי להשגת החזון הניהולי ונבנה תוכנית עסקית. לאורך כל התהליך נעשית עבודה על אמונות מגבילות והפיכתן לאמונות מקדמות.

מה עדיף, אימון עסקי אישי או אימון בקבוצה ?

מעגלי אימון עסקי ניתן לקיים בקבוצה. היתרון של הקבוצה היא בכוחה. בנוסף למנגנון התמיכה של המאמן האישי , בקבוצה מתקיימת סינרגיה –תמיכה נוספת של כל אחד מחברי הקבוצה. לקבוצה יש כוחות מניעים. אימון בקבוצה הוא על פי רוב זול יותר ,היות והמיקוד במתאמן מתחלק על פני חברי הקבוצה. בתהליך אימון רגיל הפוקוס הוא במתאמן עצמו לאורך כל המפגש ועל כן עלות המפגש על פי רוב יקרה יותר.

כיצד נקבעת עלות תהליך של אימון אישי או אימון ?

הפרמטרים על פיהם מאמנים אישים קובעים את תמחיר המפגשים מבוססים על הידע המקצועי של המאמן, ניסיונו באימון ומומחיותו. כמו בכל תחום גם כאן מומלץ לקיים מספר שיחות עם מאמנים אישים ,להתרשם ולבדוק עלויות.

 


  יש לכם שאלות על אימון עסקי ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
 אימון עסקי - מידע נוסף
יעוץ אירגוני

אימון עסקי לקבלת החלטות

 
יעוץ אירגוני

אימון עסקי לצוותים

אימון עסקי - אימון עסקי לצוותים: אימון עסקי ו/או אימון אישי בצוות. אימון צוותי למנהלים ולעובדים. אימון עסקי בצוות, פרטים נוספים...
 
יעוץ אירגוני

אימון עסקי ארגוני

דורית קיי - אימון עסקי, אימון עסקי ארגוני, אימון אישי
 
יעוץ אירגוני

אימון עסקי - שאלות ותשובות

דורית קיי - אימון עסקי. שאלות בנושא אימון עסקי. הסבר על תהליך אימון עסקי. אימון עסקי - כל מה שרצית לדעת...
 
יעוץ אירגוני

אימון עסקי - לקוחותיי העסקיים

אימון עסקי - לקוחותיי העסקיים. רשימת לקוחות אימון עסקי (Buisness Coaching).
 
יעוץ אירגוני

אימון עסקי - ספרים מומלצים

D.Coaching - אימון עסקי: רשימת ספרים מומלצים בנושא אימון עסקי. ספרים שעוזרים לנהל תהליך אימון עסקי עצמאי וספרים ללימודי אימון עסקי (Coaching).
 
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים