יעוץ אירגוני אימון עסקי - ספרים מומלצים
 
      פיתוח מנהלים
 

אימון עסקי - רשימת ספרים מומלצים

להלן רשימת ספרים מומלצים שעוסקים בנושא אימון עסקי (Business Coaching) ותורמים להבנת תהליך אימון עסקי - מבהירים כיצד תהליך אימון עסקי תורם לשיפור מצב העסק, ביסוס חזונו וניצול חוזקותיו.
אימון קו-אקטיבי (Co-Active coaching אסטרטגיית האוקיינוס הכחול

עוצמת המיקוד הצלחה שנבנית לנצח

אימון לחיים - Coaching כיצד להצטיין בניהול
 כל אחת והדיזי שלה אינטליגנציה רגשית בעבודה

אל תאכלו את המרשמלו...עדיין! הפעל את חוזקותיך להצלחה בעבודה 
 
אסטרטגיית האוקיינוס הכחול

אסטרטגיית האוקיינוס הכחול

"אסטרטגיית האוקיינוס הכחול" מאת פרופ' וו'צ'אן קים ופופ' רנה מובורן. הספר מציג עקרונות שכל חברה/ עסק / ארגון יכול לאמץ ולבנות וליישם בהצלחה את השיטה שהופכת את המתחרים ל"חסרי משמעות". בדיוק כמו בשיטת אימון עסקי שבו לעתים נשתמש במטפורות כדי להדגים מצבים שונים כך משתמשים המחברים במטפורת האוקיינוס הכחול כדי לתאר מציאות ארגונית בה קיימת חדשנות.
לטענת המחברים חברות מצליחות של המחר יצליחו לא ע"י הבסת המתחרים אלא ע"י יצירת אוקינוסים כחולים של נישות שוק שיעוררו ביקוש חדש לחלוטין. כמו בספר, גם בתהליך של אימון עסקי יחפש מאמן אישי יחד עם בעל העסק את האסטרטגיה המתאימה לו כדי ליצור את האוקיאנוס החדש עבור העסק שיאפשר לבעלים את הגדלת הרווחיות.
הצלחה שנבנית לנצח

הצלחה שנבנית לנצח

"הצלחה שנבנית לנצח" מאת ג'רי פוראס, סטיוארט אמרי ומארק תומפסון (פקר 2007 ) בספר החוקרים שהתחקו אחר סוד הצלחתן של חברות מופת. הספר בוחן את אורח החשיבה והגישה של מצטיינים בתחומיהם ומבהיר את הגורמים המחוללים הצלחה וחושף עובדות על מרכיבי ההצלחה ברמה אישית ומקצועית. בתהליך של אימון עסקי נתייחס ל-2 היבטים הללו. בנושא של פיתוח מנהלים נאתר יחד מהם העוצמות של בעל העסק ובתהליך של אימון עסקי  עצמו נתייחס לניתוח של העסק עצמו.
 
כיצד להצטיין בניהול

כיצד להצטיין בניהול

פיטרס ווטרמן בספרם "כיצד להצטיין בניהול" (עטרת 1986 ) מציגים מודל של מצוינות ארגונית. המחברים מדגישים את חשיבותה של מעורבות המנהל בעסק לא רק ברמת התכנון אלא גם במעורבות היום יומית. בתהליך אימון עסקי ופיתוח מנהלים,יגלה המנהל מהי האחריות האישית שלו לטיפוח החדשנות והיצירתיות שלו בתוך הארגון. בעזרת אבחון של העסק (אותו אנו עושים בתהליך של יעוץ ארוגני) וגילוי חזקות המנהל, יגלה המנהל אצל עצמו מהם הצעדים החדשים או הנוספים שעליו לבצע לפיתוח העסק. צעדים אלו יהיו יעדי תהליך אימון עסקי בהמשך הדרך.
 
אינטלגנציה רגשית בעבודה

אינטליגנציה רגשית בעבודה

ד"ר הנדרי וייסינגר (או-עם) 1999 בספרו "אינטליגנציה רגשית בעבודה" מפתח את הטענה שתכונות אישיות כגון כושר אנליטי ,נאמנות לחברה,אינם המפתחות הבלעדיים להצלחה בעולם התעסוקה. מחקרים רבים מראים שעובדים בעלי דרגה גבוהה של אינטליגנציה רגשית יניבו תוצאות טובות יותר. בתהליך של אימון עסקי או בתהליך של פיתוח מנהלים, ידגיש המאמן העסקי את חשיבותו של הפרט בתוך הסביבה הארגונית. תהליך של אימון עסקי יקנה כלים למתאמן לפתח את הרגשות כך שיפעלו ויספקו את התוצאות שאנו רוצים לספק.
הפעל את חוזקיותיך להצלחה בעבודה

הפעל את חוזקותיך להצלחה בעבודה

"הפעל את חוזקותיך להצלחה בעבודה" (מרקוס בקינגהם, מטר2008) הוא ספר אימון שנותן כלי אימון עסקי לקורא ומסביר כיצד ניתן, בעזרת כלים אלו, לשפר את תפקודו במקום עבודה. בדיוק כפי שבכל תהליך של אימון עסקי (ותהליך של פיתוח מנהלים) אנו מתמקדים בצעדים רבי עצמה לשפר את התפקוד של המנהל. המחבר מעביר את הקורא מעין תהליך של אימון עסקי עצמאי שבו הוא מתעכב על 6 צעדים: ניפוץ דעות מקובלות, בירור החוזקות האישיות, הפקת המרב מהחוזקות הקיימות, שיח גלוי וביסוס הרגלים מנצחים.

שותפים ברשת: אימון עסקי

  יש לכם שאלות על אימון עסקי ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים