יעוץ אירגוני אינטואיציה
 
      פיתוח מנהלים
 
 
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר
אימון עסקיאימון לNLP  , אימון לתקשורת בינאישיתאימון מנהלים
אינטליגנציה רגשית


אינטואיציה בתהליכי פיתוח ארגוני


עיתון כלכליסט בכתבה "בעד ונגד הניהול האינטואיטיבי" בתאריך 11.11.10 מעלה את הסוגיה עד כמה מנהלים מסתמכים על אינטואיציה בתהליך קבלת החלטות. העיתון מציין כי וורן באפט הרעיש את העולם העסקי בכך שמינה יורש יחסית אנונימי לאימפריה העסקית שהקים. וורן באפט מוזכר בכתבה כמי שאמר: "שהבחירה ביורש הייתה אינטואיטיבית יותר משהייתה מאורגנת ורציונאלית, כיוון שהמועמד "פשוט מתאים לתפיסה הניהולית שלנו, שלא עושה עניין".


אינטואיציה וחשיבה ניהולית


אם כך מהי אינטואיציה בחשיבה ניהולית ,ועד כמה אנו מפעילים אותה בתהליכי קבלת החלטות בארגון? לורה דיי בספרה אינטואיציה בפעולה (הצאת פקר 1996 ) מגדירה אינטואיציה כתהליך של התבוננות. זהו ידע שאנו משתמשים בו, אך קשה לנו להגדירו ולנסחו בשפה ומובנת. על פי רוב אנשים יאפיינו אינטואיציה בכך שיאמרו: " יש לי תחושה כזו וכזו.. " או אמירות כגון :"משהו מבפנים אומר לי.." כאמור ישנם מנהלים כגון באפט מסתמכים על אינטואיציה שלהם בתהליכי קבלת החלטות ומנויים של אנשים. לדעת לורה דיי יכולת אינטואיטיבית אינה ייחודית והיא , מצויה בכל אחד מאתנו, וניתן לפתח אותה ולתרגלה. תפיסות ניהוליו מסורתיות מלמדות אותנו פעמים רבות מודלים לוגיים של קבלת החלטות, בעוד שבמציאות העסקית והאישית מנהלים במהלך תהליך של אימון אישי ועסקי שחוו ועסקו בהתבוננות פנימית , ראו שהחלטות כאלה לא הביאו את התוצאות הרצויות , וההסבר שמנהלים אלו נתנו הוא ,שלכאורה הם לא הפעילו שיקול דעת של 360 מעלות, או כפי שאחד המנהלים שלוויתי אמר לי "דילגתי על האינטואיציה שלי." אם כך מהי יכולת אינטואיטיבית שעשויה לסייע למנהל בתהליך של קבלת החלטות? יגאל ורדי בספרו "מימזיס-הפסיכולוגיה של הציור המודרני" מלמדנו שניתן לחלק את יכולתנו האינטואיטיבית לכמה שלבים: שלב אגירת הידע , למידה והתנסות . למעשה אינטואיציה היא התצרף שנוצר מחיבור שלושת היסודות הללו, והתחושה שלנו היא שבתהליך של קבלת החלטות, אנו כאילו שוכחים את ההנחיות וההוראות אלא פעולים בצורה טבעית וספונטנית. ורדי מגדיר את היכולת האינטואיטיבית כ"יכולת המגבשת יחדיו רפלקסים, אינסטינקטים, רגשות, תחושות , ידע וחשיבה הגיונית לכלל תמהיל סינרגטי אשר מאשפר לראות "מבעד" לעובדות, מאפשר לקרוא בין השורות, מאפשר לבצע תחזיות ולקבל החלטות מעבר לשכל הישר. אחת הדרכים בהם מנהלים יכולים לפתח יכולת זו היא באמצעות אימון אישי שבמהלכו מנהלים מפתחים גמישות , פתיחות והעזה.בתום תהליך כזה של פיתוח מנהלים ניחן המנהל בהפעלת יכולת אינטואיטיבית תוך כדי תנועה מתמדת.


פיתוח אינטואיציה ניהולית


להלן כמה דרכים בהן ניתן לפתח את היכולת האינטואיטיבית אצל מנהלים:
1. פיתוח זמן השהייה.
החלטות משמעותיות  – רצוי לקבל לאחר חשיבה. כדאי לפנות זמן פנאי – הליכה בים או הרגעות במהלכו יתמודדו מנהלים עם הסוגיה אותה הם רוצים לפתור.
2. הסחה.
מומלץ למנהל לעסוק בפעילות שלכאורה מסיטה אותו מהשגרה הרגילה של חשיבה לקראת קבלת החלטות- פעילות כגון שירבוט על נייר , ציור סתמי, ורק לאחר פסק זמן לחזור לתהליך של התמודדות עם ההחלטה.
3. דמיון מודרך.
רצוי לפנות זמן שקט של המנהל עם עצמו ואז לעשות תהליך של ויזואליזציה של מהלכים שינבעו מפתרונות שונים שעולים בראש. כדאי להקשיב לתחושות גופניות שהמנהל חש במהלך הפתרונות השונים שהוא מעלה.
 


 
 יש לכם שאלות על אינטואיציה?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים