יעוץ אירגוני יעוץ ארגוני
 
      פיתוח מנהלים
 
 

יעוץ ארגוני מהו


יעוץ ארגוני מתמקד בתהליכים מרכזיים המתרחשים בתוך הארגון, וכולל: אבחון, יעוץ, הכשרת אנשי צוות וליווי בעלי תפקידים שונים, לצורך ייעול דפוסי הניהול ויצירת שינוי התנהגותי אצל העובדים.


יעוץ ארגוני נדרש בנקודות צומת עסקיות בהן:

יעוץ ארגוני
יעוץ ארגוני - D.Coaching
  • הארגון נמצא בצמיחה אך אינו עומד ביעדים שהציב לעצמו; כאן יעוץ ארגוני נדרש בכדי לבצע התאמה בין הצרכים החדשים לשיטות העבודה והמבנה של הארגון.
     
  • צוות העובדים אינו עומד בעומס העבודה. כאן יעוץ ארגוני יעזור לייעל את התהליכים ולשפר את תפוקת העובדים בארגון. 
     
  • העובדים מוצאים עצמם עסוקים ב"רכילות הארגונית" וברעשי רקע שונים, במקום לרתום את משאביהם הרגשיים לצורך עמידה ביעדי הארגון. במצב כזה יעוץ ארגוני יסייע לאפיין ולפתור את בעיית המוטיבציה ולהחזיר לעובדים את תשוקה בעבודתם.
     
  • הארגון נמצא בנקודת קיבעון - רמת המכירות יורדת, איכות השירות נפגעת, וכדומה. התהליכים הארגוניים מתאפיינים בחוסר יעילות. כאן  יעוץ ארגוני יאפשר לארגון להתייעל, לייצר תהליכים חדשים ולשדרג קיימים - זאת בכדי לחזור למסלול של צמיחה.

יעוץ ארגוני - התהליךתהליך יעוץ ארגוני כולל אבחון באמצעות תשאול, תצפית על מהלך העבודה ו/או קיום ישיבות עבודה, קריאת חומר רלוונטי והגשת המלצות. בתהליך האימון נקודת המוצא שונה - המאמן יערוך אבחון באמצעות שאלות שיביאו את הלקוח לתובנות אישיות, ובעקבותיהן להתנהגויות מקדמות.

תהליך יעוץ ארגוני מורכב משני שלבים עיקריים:


אבחון : שלב ראשון של יעוץ ארגוני בוחן את התשתית הארגונית ומידת התאמתה לאסטרטגיה העסקית של הארגון. עיקר הדגש יושם על המבנה הארגוני, ועד כמה הוא תורם לרווחיות העסק. היבט נוסף שייבחן הוא אופן זרימת המידע בארגון ומידת תרומתו לביצוע העבודה בארגון.
שלב האבחון כולל גם העברת שאלונים בקרב העובדים וההנהלה, לבדיקת עמדות העובדים בארגון.

ניתוח ממצאים : שלב שני של יעוץ ארגוני נוגע לניתוח תהליכי הליבה בארגון מתייחס להיבטים הקשורים באנשי הצוות - מוטיבציה, תקשורת פנים ארגונית, פיתוח מנהיגות - וכן להיבטים כלל מערכתיים כגון חזון ואסטרטגיה, והטמעת נורמות איכות בארגון.

 

יעוץ ארגוני - שאלות ותשובות


מהו תפקידו של יועץ ארגוני ?

יעוץ ארגוני משמש בראש ובראשונה כבעל ידע המאבחן את הארגון. בשלב ראשון תהליך יעוץ ארגוני פועל להבין את הנחות היסוד והאמונות שעל פיהן פועל הארגון. יועץ ארגוני טוב יבין את המהלכים הפנים-ארגונים אך גם את הסביבה שבה ארגון מתנהל, מי הם הכוחות המקדמים בארגון ,ומה הם הכוחות הבולמים. לאחר עריכת האבחון ,יערוך היועץ הארגוני ניתוח ויגיש המלצות למנהלי הארגון. 

מה הבדל בין יעוץ ארגוני, אימון עסקי ואימון אישי ?

נקודת המוצא בתהליך אימון עסקי / אישי ובתהליך יעוץ ארגוני הן שונה. בתהליך של אימון יתייחס המאמן ללקוח כמומחה לחיים שלו ולעסק שלו. בתהליך של יעוץ ארגוני הנחת היסוד היא שליועץ הארגוני יש את המומחיות, הידע ואת הניסיון הדרושים בכדי לקיים אבחון בארגון ולהציע פתרונות. תהליך זה של אבחון בעיה ומתן פתרון – זוהי מהותו של יעוץ ארגוני.

מתי נכון להשתמש בשירותי יעוץ ארגוני ?

יעוץ ארגוני נותן פתרון למנהלים בארגונים המחפשים סיוע בגיבוש צוות מוביל או צוותי עבודה וגם למנהלים הזקוקים לעזרה בניהול ישיבות מקדמי תוצאות ופיתוח מנהיגות אצל העובדים. יעוץ ארגוני שם דגש על הארגון והתהליכים שבו. תהליך יעוץ ארגוני לא מציב אף המנהל או אף עובד במרכז, על כן ,בכל פעם שמובילים בארגון חשים שיש מקום לבדיקה האם הארגון צריך להוביל לתהליכי עבודה נוספים או לשמר את הקיימים ,יש מקום לשקול פתרון של יעוץ ארגוני.

מה היתרון של יועץ ארגוני שהוא גם מאמן אישי בהכשרתו ?

בשעה שתהליך יעוץ ארגוני מתמקד בארגון ואימון מתמקד בחזקות המנהלים והעובדים, יועץ ארגוני שהוא גם מאמן אישי מהווה שילוב מנצח שפועל לקידום הנהגת הארגון על ידי אימון אישי וכן לקידום הארגון כולו על ידי יעוץ ארגוני.

 
שאלות על יעוץ ארגוני ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות

 
יעוץ אירגוני

יעוץ ארגוני ואימון ארגוני

דורית קיי - אימון עסקי ארגוני, אימון עסקי ואימון אישי. תהליכי אימון עסקי בארגונים, פרטים מידע ועוד.
 
יעוץ אירגוני

יעוץ ארגוני - שאלות ותשובות

דורית קיי - יעוץ ארגוני. שאלות ותשובות על יעוץ ארגוני. הסבר על תהליך יעוץ ארגוני.
 
יעוץ אירגוני

יעוץ ארגוני - ספרים מומלצים

D.Coaching - יעוץ ארגוני: רשימת ספרים מומלצים בנושא יעוץ ארוגני. ספרי יעוץ ארגוני ליועץ ארגוני ולבעל העסק/מנהל ארגון. ספרים שעוזרים להבין מהו יעוץ ארגוני ומהם יתרונותיו.
 
יעוץ אירגוני

יעוץ ארגוני - ליווי הליך פיטורין

יעוץ ארגוני לליווי הליכי פיטורין D.Coaching. מחקרים הוכיחו שהליכי פיטורין שמשלבים יעוץ ארגוני יוצרים אווירה טובה יותר בארגון, מפחיתים מקרים של תביעות, מפיגים חשש אצל עובדים נותרים ועוד..
 
יעוץ אירגוני

קריירה

 
יעוץ אירגוני

סדנאות והרצאות

 
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים