יעוץ אירגוני ניהול סיכונים
 
      פיתוח מנהלים
 
 
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר
 

אלף כבאים לא יצליחו לכבות אותי...

כיצד אנחנו מתמודדים עם אירועים חריגים ובלתי צפויים בחיינו? כיצד אנחנו ניגשים לפתרון הבעיות החדשות שנוצרו? וכיצד ניתן לראות בכל נקודת מוצא, גם כאשר היא נמוכה מאוד, נקודות אור בעזרתן ניתן לגייס את כל הכוחות ו... להתרומם?

השרפה בכרמל תפסה אותנו לא מוכנים... אנחנו "רגילים" למלחמות איתן יש להתמודד, לשמירה על הגבולות, לבעיות מים ולצערנו, לתאונות דרכים.
כיצד אנחנו, כפרטים, מתמודדים עם אסון יוצא דופן ופתאומי החורג מהצרות הקטנות והשוטפות של שגרת החיים?

כל אחד מאיתנו מתמודד במהלך חייו עם אירועים לא צפויים בעלי תוצאות קשות יותר או פחות. כיצד אנחנו ממודדים "ביום של הפצצה"? האם ניתן לשנות את דרכי ההתמודדות ולתעלן להתמודדות מושכלת וממוקדת למרות הקשיים? אירועים יוצאי דופן ואפילו קשים בחיי היום יום של כולנו יכולים להיות - אובדן, גנבה, תאונה, האשמה, מחלה קשה וגם הודעה מאכזבת ("לא התקבלת ללימודי...", "הבן לא יוכל לעבור לשנת הלימודים הבאה" או "מצטערים, לא התקבלת לעבודה). כיצד נתמודד?


ניהול סיכונים - כיבוי שרפות

פתרון בעיות לא צפויות והתמודדות עם אירועים יוצאי דופן בשיטת "כיבי שרפות" אינו מבטיח פתרון לבעיה הנוכחית, אינו מאפשר דרך נכונה ואופטימאלית להתמודד עם הבעיה ובוודאי ובוודאי שאינו מקנה כלים להתמודדות עם התוצאות של האירוע. התנהלות של כיבוי שרפות מכלה את האמצעים הקיימים ברשותנו במהירות האפשרית וכוללת פעמים רבות "ירי לכל הכיוונים" על מנת לסיים את האירוע או להתקדם לקראת הפתרון. אולם האם ההתקדמות היא בכיוון הנכון?


ניהול סיכונים - קבלת החלטות מושכלת

קבלת החלטות מושכלת מתרחשת על פי רוב אצל אנשים אשר אינם סובלים מחסמים ומפחדים ואינם פועלים ומקבלים החלטות בעקבות התנהגויות מעכבות.

תהליך קבלת החלטות נכון כולל שימוש במספר עקרונות: עקרון הבהירות, עקרון המהירות, עקרון ההקשבה ועקרון ההקשבה לאחר. עקרון הבהירות מתייחס לכך שכאשר אנו מתקשים בתהליך קבלת החלטות, כדאי שנשאל את עצמנו –מה עדיין לא ברור לנו, מה עדיין מעכב אותנו מלקבל החלטה...
עקרון ההקשבה מתייחס ל "דיבור הפנימי", לאינטואיציה שלנו בתהליך קבלת ההחלטות. אינטואיציה זו היא היא המסמנת לנו מהם הצרכים והרצונות שלנו. כמובן שעלינו להסתייע בשילוב של החלטות ראציונליות והקשבה לצרכים שלנו.
קרא בהרחבה על העקרונות הנוספים. כל פרט המעוניין לרכוש כלים לקבלת החלטות מושכלת יכול לעשות זאת במגוון דרכים ובניהן אימון אישי.


ניהול סיכונים - לסיכום

ניהול סיכונים אינו נכון רק לארגונים, רשויות, חברות ועסקים. גם אנחנו כפרטים יכולים לנהל את הסיכונים אליהם אנחנו עלולים להיקלע. כפי שראינו כולנו כאשר לא קיים הליך של ניהול סיכונים הפרט ו/או החברה עלולים לחוות אובדן, כשלים, הפסדים, ירידת ערך, אי עמידה ביעדים וכמובן גם פגיעות אשר לא ניתן למדוד בחיי אדם או בכסף. ניהול סיכונים מאפשר לחזות מצבים עתידיים אפשריים, לנתחם, לקבוע תיעדוף (באיזו בעיה נכון לטפל קודם ו/או מה החלופה המתאימה ביותר לפתרון מבין החלופות שהוצעו). ברמת הפרט ניתן להתייחס לביטוחים שונים, להערכות לתקופות קשות (כגון מלחמה, אבטלה, מחלה), לתקצוב הפרט והמשפחה תוך התייחסות לעתיד ועוד ועוד. אין ספק שהתייחסות כזו, מבעוד מועד, מקלה על ההתמודדות עם חוויות קשות.

ולסיכום, ציינה ג'נט רנקין,(האישה הראשונה שנבחרה לקונגרס ב1917 כנציגת המפלגה הרפובליקנית) כי לפילוסופיית החיים השפעה עצומה על ההתמודדות בתקופת משבר. אל תטעו לחשוב שאנשים נולדים עם פילוסופית חיים. פילוסופיית חיים היא גם דבר נלמד! ויפה שעה אחת קודם... 
 יש לכם שאלות על Business Coaching ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים