יעוץ אירגוני שיווק עצמי
 
      פיתוח מנהלים
 
האם אתם מוכנים לשינוי?
בחנו את עצמכם עם שאלון אפיון קצר
 

שיווק עצמי מהו ?


פיליפ קוטלר בספרו "ניהול השיווק" מגדיר את השיווק כ "תהליך חברתי וניהולי באמצעותו משיגים יחידים וקבוצות את מה שהם צריכים ורוצים על ידי יצירה, הצעה והמרה של מוצרים בעלי ערך עם יחידים וקבוצות אחרים."
תורת שיווק שהתפתחה במחצית השנייה של המאה העשרים מיושמת כיום במגוון תחומים כגון שיווק מדיני, פוליטי וכמובן גם שיווק עצמי.

שיווק עצמי הוא ללא ספק כלי הכרחי לשכירים ובוודאי ובוודאי לעצמאים. שיווק עצמי מוציא אותנו ואת פועלנו "לאור". בין אם אנחנו מציעים שירותים או מוצרים עלינו להיות מודעים לערך המוסף שאנו מציעים ולא להתבייש להציגו. פגי קלאוס ("אומנות השיווק העצמי – איך להרשים ולהתקדם בחיים") ממליצה לא לדבוק במיתוסים כגון "עבודה שנעשתה כמו שצריך מדברת בעד עצמה" או " אני לא צריך להתפאר, אחרים יעשו זאת בשבילי"... מקורו של השיווק העצמי הוא באדם עצמו, באמונתו ביכולתו ובדימוי העצמי שלו. בניגוד למה שרבים חושבים, ההכרה ביכולתנו לא מגיעה מעצמה ובכל מקרה אין לנו את הזמן לחכות שזה יקרה...

שיווק עצמי – תועלות


שיווק עצמי נכון מאפשר הצגה עצמית אופטימאלית תוך הבלטת יתרונות והפחתה בערכן של החולשות. באמצעות יצירת דימוי גבוה בקרב לקוחות ומכרים עסקיים אנו מאפשרים לעסק להגדיל את פוטנציאל הצמיחה שלו וכתוצאה – את מספר הפונים ומספר הלקוחות בפועל.
בימים אלו, בהם חברות נאבקות על קיומן ועסקים קטנים מתקשים לשרוד, שיווק עצמי אינו פריבילגיה שמומלץ לעשות "כשיהיה זמן..." אלא כורח המציאות..
זכרו! שיווק עצמי = פעולה שיש לשלבה בסדר היום הקבוע של העסק.  

שיווק עצמי – איך עושים את זה


אם כן, כיצד נוכל לשווק את עצמנו? כיצד והיכן נוכל להציג את עצמנו כמצטיינים בתחומינו?

מבדק 12 המפתחות (קלאוס)
המבדק מציע לכל המעוניינים להתחיל בתהליך שיווק עצמי או לשפרו לספק מענה כנה ל- 12 השאלות – המפתחות. בין השאלות אשר מציגה קלאוס:
מהם לדעתך ולדעת מכריך חמישה דברים חיוביים באישיותך?
אילו מכשולים עברת כדי להגיע למקום שאתה נמצא בו היום? ואיזה לקח חשוב למדת מהשגיאות שעשית?
אלו מיומנויות חדשות רכשת בשנה האחרונה?
מהם עשרת הדברים המעניינים ביותר שעשית או שקרו לך? 

אתר אינטרנט
אתר אינטרנט משמש כמשרד שלכם ברשת. הקפידו על אתר מקצועי, דאגו לעיצוב גרפי, כתיבה שיווקית אשר פונה ללקוח ומדברת בשפת הגוגל, בנייה ואחסון מתאימים. למעשה, אתר מקצועי מורכב מעשרות פרטים והקמתו אינה פשוטה אולם מרגע שתעלו איתו לאוויר ותדאגו לשיווקו ולקידומו, תזכו ללקוחות ממוקדים אשר מחפשים בדיוק את מה שיש לכם להציע. 

נטוורקינג
מהם מפגשי נטוורקינג? בקבוצות נטוורקינג נפגשים באופן קבוע משתתפים ממגוון תחומים עסקיים במטרה להפנות לקוחות פוטנציאליים למשתתפים האחרים בקבוצה. לקבוצות הנטוורקינג, הצצות בישראל כפטריות אחר הגשם, יתרונות נוספים כגון תרגול בהצגה עצמית, כלים להבנת תהליכי שיווק אישיים ויישומם, קבלת הרצאות בתחום העסקי ועוד ועוד. מומלץ כי תצטרפו לקבוצת נטוורקינג אם אתם מעוניינים להגדיל את המכירות, לשווק את עצמכם בצורה משכנעת יותר, לפרוץ אל אזורים גיאוגרפיים חדשים ועוד. קבוצה הטרוגנית תאפשר לכם לבסס רשת ענפה ומגוונת של שיתופי פעולה.
 
רשתות חברתיות באינטרנט
טוויטר, דה מרקר קפה, לינקד אין ורשתות נוספות משמשות היום ככר פורה להרחבת הפעילות העסקית של העסק. יחד עם זאת, הנוכחות ברשת חברתית מצריכה השקעה וסבלנות ולפיכך מומלץ שלפני שתרוצו להרשם לכל הרשתות החברתיות תבדקו מהן השלכות הרישום ואיזו רשת תאפשר לכם להפיק ממנה את המרב. גם כאן, מומלץ להיעזר במומחים לרשתות חברתיות (אשר תמורת תשלום גם יסייעו לכם בהקמת הפרופיל ובהמשך).

הופעה
מה אתם לובשים לפגישת עסקים? כיצד אתם מעבירים הרצאה? האם התיק שלכם מתאים למקצוע? להופעתנו יש ללא ספק תרומה לתהליך שיווק העצמי. אם אינכם מומחים גדולים בסטיילינג ובתדמית מומלץ שתיעזרו במומחים. 

ניוזלטר
ניוזלטר מיועד להגיע ללקוחותיך אחת לתקופה (שבוע, שבועיים, חודש) ולעדכנם באינפורמציה חדשה "מבית היוצר" שלך. בניוז לטר תוכל להציג מאמר חדש, טיפים מעניינים, מוצר חדש שהוצאת או לקוח חדש שהצטרף למעגל לקוחותיך. בניוזלטר תוכל לעודד לקוחות לפנות אליך, להציג שאלות, להעלות הצעות וגם – אם הקונספט מכירתי – לרכוש מוצרים, להתעניין במבצעים ועוד. 

שיווק עצמי – לסיכום


שיווק עצמי הוא אחד הכלים החשובים באינטראקציה שלנו עם אנשים. על מנת שנוכל להבליט את היתרונות שלנו בתחומים מסוימים עלינו תחילה להכיר בהם בעצמנו. בתהליך אימון אישי אנו מאתרים את החסמים שמונעים מאתנו להבליט את היתרונות שלנו, זאת לצד איתור החזקות שלנו. השלב הבא והחשוב הוא ללמד דרכים להתמודד עם החסמים ולהבליט את היתרונות והייחודיות שלנו. שימוש באסטרטגיה שמביאה תוצאות רצויות עבורנו מאפשרת לנו לממש את היכולות שלנו בתחומיים אישים ועסקים כאחד.

 
 יש לכם שאלות על שיווק עצמי ?
כתבו לי ואחזור אליכם תוך 24 שעות
 
   
           
doritkay4@gmail.com
 אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירה,  אימון מנהלים , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
אימון עסקי תקשורת בינאישיתפיתוח מנהליםאימון לקריירהאימון מנהלים
 , הכנה לראיונות עבודהאימון אישיאינטליגנציה רגשיתמאמנת אישית
 
אימון אישי במרכז , אימון אישי, אימון אישי לקריירה

 
קידום וניהול אתר ibdesign studio 2017 


 
לייבסיטי - בניית אתרים